Příspěvek na bydlení

Petr Janča vznesl tento dotaz dotaz na Úřad práce České republiky

Pro tento starší dotaz jsou zavedena automatická antispamová opatření. Dejte nám prosím vědět, pokud očekáváte další odpověď nebo pokud máte problémy s odpovědí.

Dotaz byl částečně úspěšný.

Povinný subjekt: Úřad práce České republiky
Vážená paní, vážený pane,
Mám dotaz ohledně příspěvku na bydlení . Nejsem žadatel moje matka pronajímala byt žadateli a dostávala příspěvek jako úhradu části nájmu. Nyní vzhledem k věku převedla byt na syna(mě) a má v darovací smlouvě že bude byt užívat do konce života. Nájemce mi tvrdí že musí být nová smlouva na mě (syna) jako vlastníka(a ne na matku) a že je dle zákona požadováno aby byl pronajímatel vlastník , ale v zákoně je pouze že žadatel musí být nájemce nebo vlastník a ne pronajímatel . Můžete mi objasnit nebo jestli má mít moje matka smlouvu se mnou a může dále pronajímat pokud nestačí dle evidované darovací smlouvy.
Děkuji
S přátelským pozdravem,
Petr Janča

Úřad práce České republiky

Vaše podání "Žádost o informace podle dotaz - Příspěvek na bydlení" bylo doručeno do schránky elektronické podatelny dne: 4. 3. 2021 9:51:18, zaregistrováno bylo dne: 4. 3. 2021 10:15:43 pod číslem jednacím: UPCR-2021/27156.
Tato zpráva slouží pro Vaši informaci, proto na ni neodpovídejte.

Havlíková Helena Mgr. Bc. (GUP-AAA), Úřad práce České republiky

1 příloha

Dobrý den,

v příloze Vám zasíláme odpověď Úřadu práce ČR na Vaši žádost o informace ze dne 4. 3. 2021 dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů.

S pozdravem

Mgr. Bc. Helena Havlíková
Oddělení právní

Úřad práce ČR, Generální ředitelství
Dobrovského 1278/25
170 00 Praha 7

Datová schránka: 7hazk97
www.uradprace.cz

ukázat citované pasáže