Nové webové stránky obce Liteň

Stále čekám na doplnění dotazu institucí či jmenovitě jejím pracovníkem Městys Liteň.

NOVÁ LITEŇ, z.s.

Povinný subjekt: Městys Liteň

Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Vážený pane starosto Horáku, kolegové z ÚM Liteň
dne 18.12. jsem vám na Úřad zaslal dotaz týkající se nového webu obce. Požádal jsem o několik informací, na něž mám podle § 82 zákona o obcích nárok. Protože jsem do dnešního dne, tedy 1 měsíc a týden (8 dní po lhute, kterou stanoví zákon), nedostal odpověď, obracím se na Vás prostřednictvím zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Přestože jen velmi nerad (opravdu nerad, protože nechci být vždy ten který něco kritizuje) musím konstatovat naprostou nedostatečnost nových webovek a NEDODRŽENÍ zadávací dokumentace. Proto žádám o zaslání smlouvy na tvorbu nových webovek. Vysledek, který visí na internetu je katastrofální práce, za niž bychom neměli firmě zaplatit (navíc si k nám dali na stránky reklamu). Žádám o odpovědi na následující otázky a zaslání:

1) Smlouva o dílo s firmou, která stránky dělala
2) Zadávací dokumentaci
3) Zaplatili jsme už za dílo?
4) Zda-li ano, kdo k tomu dal pokyn a kdo zkontroloval dílo a jeho úplnost?
5) Jaká existuje smlouva na reklamu s firmou Gepro?
6) Kdo smlouvu na inzerci na nesem webu odsouhlasil?
7) Kolik za inzerci dostáváme?

Dále níže najdete seznam vad na díle. Žádám o vyjádření ke každé vadě:
Seznam vad k 19.1.2016:

A) Elektronická úřední deska – XML import z aplikace iMunis
V rámci plnění má být zobrazování údajů elektronické úřední desky přímo v designu nových webový stránek. Součásti výzvy k podání nabídky je uvedená přesná specifikace formátu XML pro přenos dat. Součásti uzavřené smlouvy je přímo položka s názvem „Provázání s iMunis Úřední deskou“ v hodnotě 6.050,00 Kč. Uvedením jen url odkazu na stránky http://liten.imunis.cz/edeska/ není splněno.
B) Registr smluv
Registr smluv není vůbec implementován. Uvedeno jako položka smlouvy v hodnotě 1.361,25 Kč. Uvedením statické stránky s informací „Registr smluv bude doplněn v co nejbližší době. Děkujeme za pochopení ÚM Liteň“ není splněno.
C) Hromadné nahrávání fotografií do fotogalerie
Žádná fotogalerie není k dispozici, na odkazu Foto rok 2015 je jen prázdná stránka. Ve smlouvě uvedeno jako položka „Hromadné zveřejnění obrázků“ v hodnotě 302,50 Kč.
D) Možnost přehrávání videa z jiných zdrojů (např. YouTube)
Žádné sdílené video není k dispozici.
E) Seznam firem a podnikatelů v městysi
Stránky neobsahují odkaz ani na jednu firmu či podnikatele v městysi Liteň. Naopak obsahují odkaz na firmu spolupracující s dodavatelem stránek (GEPRO spol. s r. o.)
F) Zobrazování aktuálního počasí z meteostanice Liteň
Stránky neobsahují aktuální počasí z meteostanice Liteň, ale předpověď počasí e-Počasí.cz. Ve smlouvě uvedeno jako položka „Stránka pro zobrazení počasí“ v hodnotě 302,50 Kč.
G) Sledování návštěvnosti pomocí Google Analytics
Stránky vůbec neobsahují měřící kód Google Analytics. Ve smlouvě uvedeno jako položka „Google Analytics“ v hodnotě 302,50 Kč.
H) Splnění SEO friendly (Cool URIs) adresy na všech úrovních prezentace
Není splněno, například stránka s názvem „O Městysi Liteň“ má velmi nehezkou URL adresu: http://www.mestysliten.cz/vismo/zobraz_d...
namísto například: www.mestysliten.cz/o-mestysi-liten

Vzkaz kolegům z Úřadu: rozhodně není mým cílem jentak prudit. Tahle situace je úplně stejna, jako když při stavbe kanalizace nebyly dodrzeny technologie, které požadoval projekt a za kteréjsme si zaplatili. To jsou napriklad prekopy misto protlaku a rozdil v cene 1 milion 800 tisic korun v neprospěch Litně. Stejně jako tady u webu, kdy jsme používali stránky zdarma a dnes už bývalý poskytovatel se nezucastnil, nebot by nevyhovel zadavacimu rizeni. Da se tedy smele rici, ze investici ve vysi 50 tisic korun jsme nic neziskali, ale naopak ztratili - sice ne idealni, ale porad lepsi webovky a k tomu i penize. Mym jedinym cilem je temto situacim predchazet a neplytvat obecnimi penezi, jako napriklad nakupem obecni plosiny, kde jsme ztratili 300 tisic pri nakupu a jen v lonskem roce 70 tisic na provozu. Za dva roku to uz muze byt pul milionu. Rozumime si? Dekuji za pochopeni.

Děkuji za vcasne zodpovezeni dotazu.

S přátelským pozdravem,

Filip Kaštánek, zastupitel

3 přílohy

Podatelna, Městys Liteň

3 přílohy

NOVÁ LITEŇ, z.s.

Povinný subjekt: Městys Liteň

Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Vážený pane starosto Horáku,

Prosím předejte to poradenskému týmu v Otevřete, posoudí postup ve Vašem případě.

Rád bych požádal o přehodnocení přístupu Městys Liteň k vyřízení mé žádosti 'Nové webové stránky obce Liteň'.

Městys Liteň osobou starosty Horáka sice odpověděl, ale odpovídá na něco jiného, než zní dotaz, a/nebo odvádí odpověď jinam. Konkrétně:

ad4) Odpověď zní, že starosta horák převzal dílo a zaplatili za něj, ačkoli nebylo úplné. Dodatek, v němž svaluje vinu na nejmenovaného zastupitele je navíc a nemá být součástí odpovědi. Dotazem mezi zastupiteli jsem nikoho osloveného nenašel, mne samotného nikdo neoslovil. Odpověď není pravdivá ve své druhé části. Navíc zastupitel není odpovedným zamestnancem obce. Tím je starosta, který nechal proplatit fakturu, ačkoli dílo bylo neúplné a toto neúplné dílo převzal.

ad5) Na obecních stránkách Městyse liteň je umístěn reklamní odkaz, který zadávací dokumentace projektu nedovoluje. Žádáme o odstranění tohoto odkazu. Zobrazená mapa, o níž mluví starosta, je od společnosti Google.

ad6) Na www.mestyslien.cz je umisten reklamni odkaz na stranky společnosti Gepro. Mestys Liten ma smlouvu se spolecnosti Webhouse. Spolecnost webhouse neni opravnena poskytovat prostor na obecnim webu Litne nikomu tretimu.

ad7) Liten nedostava za reklamni odkaz - link - zaplaceno. Otazka zni Proc?

adA) nemohlo dojít k chybě v komunikaci. Smlouva a zadávací dokumentace zni jasne. Proc doslo k poruseni smlouvy? Proc neni splnen bod zadavaci dokumentace? Proc byly poruseny podminky vyberu dodavatele?

adB) Podmínka ve vyberovem rizeni znela jasne: implementovat registr smluv. V odpovedi starosty Horaka se mluvi o schvalování nejakeho zakona. To není odpovědí (a nijak to se splnenim podminek zadani nesouvisí) na to, proc nebyla funkcionalita "registr smluv" implementovana do webu Litne a proc doslo k poruseni zadavaci dokumentace?

adD) Možnost přehrání videa na webu není. Například kanál youtube verejna zasedani Litne spustit nejde. Spatna nepravdiva odpoved.

adE) chybí záložka jako na starem webu: http://www.liten.cz/sluzby/ Na webu není uvedeno, jak bylo uvedeno v zadávací dokumentaci. Nemají doplnovat zamestnbanci obce, ale zhotovitel, který se k tomu zavázal ve smlouve.

adF) data jsou verejne dostupna na internetu. Zhotovitel nesplnil tento bod.

adH) staleneni splneno, ackoli urad tvrdi, ze ano. URL VYPADA TAKTO:
http://www.mestysliten.cz/vismo/o_utvar....
To není splnění SEO friendly (Cool URIs) adresy na všech úrovních prezentace

Úplná historie mé žádosti a celá korespondence s ní spojená je k dispozici zde http://infoprovsechny.cz/request/nove_we...

S přátelským pozdravem,

NOVÁ LITEŇ, z.s.