Nevíme, zda nejnovější odpovědi na tento dotaz obsahují kompletní a požadované informace – pokud jste Vladimír Mach prosíme přihlašte se a upravte stav dotazu.
Vladimír Mach

Povinný subjekt: Úřad vlády České republiky

Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Vážená paní, vážený pane,

na včerejší tiskovce pan ministr zdravotnictví Vojtěch informoval občany ČR, že mohou vycestovat z ČR a při návratu předložit test na COVID. Podám bližší informace. V Drážďanech žije dcera s vnoučaty a s manželem a já s manželkou bydlíme v Ústí nad Labem. Běžně se stýkáme s dcerou a s vnoučaty minimálně 1x za týden, jedním z důvodů je i jazykové prostředí, aby se vnoučata naučila češtinu. Dcera komunikuje s vnoučaty německy , anglicky. Obě vnoučata mají , jak německé , tak i české občanství., obdobně jako dcera. Paradoxem je , že její manžel pracuje jako lékař v ústecké nemocnici a může se pohybovat přes česko-německé hranice. Chtěl bych vědět, kdy konečně nám bude umožněno , ale opravdu , navštívit svá vnoučata, případně opačně, oni nás.
A nyní k informaci pana ministra výše jmenovaného, pokud bych chtěl navštívit SRN a vracet se do ČR, tak zde není možnost se nechat za úplatu otestovat na COVID. Domníval jsem se , že 60 km /Ústí nad Labem - Dresden/
je na dnešní dobu přiměřená vzdálenost pro bydliště rodin. Můžete mi napsat za jakých podmínek můžu navštívit svou rodinu. Pan ministr pouze něco nadhodil do větru.
Přeji krásné dny

S přátelským pozdravem,

Mgr. Vladimír Mach
Sokolovská 290
Ústí nad Labem
tel:776 654 100
e-mail:[email address]

Posta, Úřad vlády České republiky

1 příloha

Vážená paní, vážený pane,

tento e-mail byl odeslán prostřednictvím systému el. spisové služby Úřadu
vlády ČR. Věnujte, prosím, pozornost přiložené příloze (přílohám).

S pozdravem,

Oddělení spisové agendy
Úřadu vlády ČR

(See attached file: 15167o-20.pdf)

Nevíme, zda nejnovější odpovědi na tento dotaz obsahují kompletní a požadované informace – pokud jste Vladimír Mach prosíme přihlašte se a upravte stav dotazu.