Narušení nočního klidu v Kouřimi

V současnosti se čeká na odpověď od instituce Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Musí odpovědět co nejdříve a to nejpozději do (podrobnosti).

Daniel Dvořáček

Povinný subjekt: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje

Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Vážená paní, vážený pane,
dne 2. září 2023 probíhala v domě č.p. 676 v ulici Ruské v Kouřimi taneční party BLCK OUT SUMMER CLOSING. Akce trvala od soboty 2.9. od 14:00 a skončila v neděli 3.9. v 8:00 ráno. Už od 14:00 se z objektu ozýval nadměrný hluk (hlasitá hudba), který nepřestal ani v době nočního klidu po 22 hodině. Hluk byl slyšet po celou noc. Na akci se prodávalo vstupné. Objekt s číslem popisným 676 je ale zkolaudován jako rodinný dům pro trvalé bydlení a není v něm povoleno pořádat takovéto akce s prodejem vstupného.
Kvůli neustálému nadměrnému hluku i po 22 hodině jsem ve 22:13 volal na linku 158, kdy mi bylo řečeno, že tam bude vyslána hlídka, která to prošetří. Nadměrný hluk byl ale slyšet i o půlnoci, proto jsem volal ještě jednou na číslo 158. Bylo mi opět řečeno, že to bude prošetřeno. Po chvilce mi bylo zavoláno zpět, kdy mi pověřená osoba zdělila, že policejní hlídka vyslaná do objektu č.p. 676 po 22 hodině zjistila, že akce BLCK OUT SUMMER CLOSING dostala povolení dělat hluk (reprodukovaná hlasitá hudba) až do 1 hodiny ranní. Město Kouřim však na základě vzneseného dotazu žádné takové povolení nevydalo.
Mohl bych Vás poprosit o dokument týkající se povolení této akce? Případně jakýkoliv jiný doklad, na základě čehož by bylo zřejmé, že akce dostala vyjímku z povinosti dodržovat noční klid?

S přátelským pozdravem,

Daniel Dvořáček