Nákupy Ministerstva kultury v období 1.9.-10.11.2013

Dotaz byl částečně úspěšný.

Povinný subjekt: Ministerstvo kultury

Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Vážená paní, vážený pane,

na základě informace z medií (viz níže) požaduji informaci:

Jaké nákupy a za jaké částky jste uskutečnili v období od 1.9. do 10.11.2013.

---------------
http://zpravy.idnes.cz/utraceni-na-minis...

Rusnokovi ministři před odchodem utrácí, kupují limuzíny i saxofony
15. listopadu 2013 2:01
Ministři vlády Jiřího Rusnoka na poslední chvíli schvalují nákupy všeho možného. Nakupují například luxusní limuzíny, vnitro pak objednalo šest saxofonů pro Hradní stráž za více než půl milionu korun. Vláda také nepřestala ani s navrhováním nových zákonů.
Úřednická vláda Jiřího Rusnoka, jež nikdy nezískala důvěru a jejíž čtyři členové ve volbách spolu se SPOZ naprosto propadli, počítá poslední týdny své existence. Ministři přesto nelení. Vypisují milionové zakázky a navrhují nové zákony.
Zvlášť aktivní jsou ministři, pokud jde o nákup osobních vozů. Ministerstvo vnitra vedené neúspěšným kandidátem Martinem Pecinou plánuje bez soutěže nakoupit 24 nových limuzín za 48 milionů korun. Ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciała schvaluje nákup jedenácti nových vozů pro podřízené organizace.
Úřad původně vypsal soutěž, tu však následně zrušil a nyní plánuje vozidla nakoupit od Škody Auto. Podle mluvčího ministerstva Filipa Matyse se totiž do původní soutěžně nikdo nepřihlásil, a podle zákona tak může oslovit dodavatele přímo. "Jde o běžnou obnovu vozového parku," dodal Matys.
Ministerstvo kultury hledá dodavatele, od kterého bude nakupovat automobily v následujících čtyřech letech za 19,6 milionu korun. Kromě toho však shání například i dodavatele telekomunikačních služeb nebo kancelářských potřeb za desítky milionů korun.
Podle mluvčí ministerstva Anny Ješátkové o zakázkách rozhodlo už předchozí vedení, a není to tedy tak, že by je chtěl na poslední chvíli protlačit nynější ministr Jiří Balvín. "Činnost ministerstva není závislá na personálních změnách ve vedení, ministerstvo musí plnit povinnosti, aby nebylo ohroženo jeho kontinuální fungování," uvádí Ješátková.
Některé zakázky jsou i trochu kuriózní. Vnitro například zadalo nákup šesti mistrovských saxofonů za 565 tisíc korun pro Hudbu Hradní stráže a Policie ČR. Ministerstvo zemědělství zase vypsalo zakázku za 14 milionů, jejímž účelem má být poradenství v oblasti lesnického výzkumu myslivcům formou publikací a školení, ale i propagace myslivosti v médiích a na veletrzích.
Mnoho vládních zakázek také souvisí s evropskými fondy. Ministerstvo školství například hledá za 28,3 milionu korun dodavatele, který bude zodpovědný za pořádání zasedání, konferencí a seminářů orgánů operačních programů spadajících pod resort. Stejný resort (podobně jako ministerstvo životního prostředí) navíc vypsal soutěž na propagačně-informační kampaně k evropským fondům za 10 (respektive 25) milionů.
Ministerstva však nepřestala ani tvořit návrhy nových zákonů. V připomínkovém řízení je třeba novela zákona o elektronických komunikacích. Ta má ulehčit Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ), který nezvládá řešení sporů mezi operátory a zákazníky.
Právník Matouš Blažek ze sdružení Spotřebitel.net upozorňuje, že novela ruší možnost podat rozklad proti rozhodnutí úřadu nebo lhůtu, dokdy musí ČTÚ o sporu rozhodnout, což může vést ke zhoršení postavení spotřebitele.
Na rozdíl od zákazníků operátorů mohou mít radost z úřednické vlády starostové. Ministerstvo vnitra jim navrhuje zvýšit měsíční odměny. Starosta obce do tisíce obyvatel by si tak od Nového roku mohl přijít měsíčně na 15,6 tisíce korun, tedy o osm tisíc více než nyní.
Autor: Jan Brož
------------------

S přátelským pozdravem,

Jiří Macák

Patrovská Marie, Ministerstvo kultury

0 *H
010
`He

Povinný subjekt: Tichá Irena

Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

PID : MKCRX006NI2D
Značka : MK 55597/2013 KM
Skupina : Písemnost

Vážená paní, vážený pane,

Ruším dotaz mám-li za něj něco platit.

S pozdravem,

Jiří Macák

Informace pro všechny,

1 příloha

--
Z PŘÍLOHY TÉTO ZPRÁVY BYLY ODSTRANĚNY OSOBNÍ ÚDAJE
--

Od: Tichá Irena
Ministerstvo kultury

28/11/2013

------------------------------------------------
PID : MKCRX006NI2D
Značka : MK 55597/2013 KM
Skupina : Písemnost
------------------------------------------------
Odesílatel : Vlastní - Kancelář ministra
Věc : J. Macák - prodloužení lhůty
Věc podrobně : J. Macák - prodloužení lhůty
Datum podání : 28.11.2013 10:41:51
Stav : Nevyřízeno
------------------------------------------------
Elektronické přílohy : MKCRX006NI2D.pdf