Mirka Boušková

Povinný subjekt: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Vážená paní, vážený pane,

jsem absolventka VOŠ sociální a pedagogické obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Již dva roky pracuji jako vychovatelka v ŠD. Měním zaměstnání a nový zaměstnavatel mi nechce vzdělání uznat jako dostačující k pozici vychovatelky v ŠD. Nevím co mám dělat, pan ředitel chce, abych si sehnala nějaké potvrzení o kvalifikovanosti. Poradíte mi prosím ohledně mé kvalifikace a co mám novému zaměstnavateli říci? V zákoně je, že vychovatel může mít vystudovanou VOŠ vychovatelství či speciální pedagogiku.

Děkuji předem za odpověď

S přátelským pozdravem,

Mirka Boušková

=?iso-8859-2?Q?Elektronick=E1 podatelna M=A9MT =C8R?=, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

1 příloha

Dobrý den,

elektronické podání ve věci 'Žádost o informace podle dotaz - dotaz',
zaslané '27.06.2014 19:41:02' bylo po kontrole všech náležitostí
elektronickou podatelnou přijato k dalšímu zpracování. Protokol o přijetí
podání a o výsledcích kontroly elektronických podpisů Vám zasíláme jako
přílohu této zprávy. Pro otevření souboru typu PDF potřebujete aplikaci
Adobe Acrobat Reader, kterou si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat po
kliknutí na tento odkaz :
[1]http://www.adobe.com/products/acrobat/re...

Podání byl přidělen identifikátor (PID) : MSMT4XJFVR

Tato zpráva Vám nesděluje, zda a jakým způsobem bylo Vaše podání vyřízeno.
Informuje Vás pouze o tom, že bylo elektronickou podatelnou přijato k
dalšímu zpracování. Tento email odeslal elektronický systém spisové
služby, neodpovídejte na něj.

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Karmelitská
11812 Praha 1

References

Visible links
1. file:///tmp/\"http:/www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html\"

Krčál Vít, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

1 příloha

Vážená paní Boušková,

 

jste-li absolventka akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné
škole v oboru vzdělání zaměřené na vychovatelství, jímž je obor předškolní
a mimoškolní pedagogika, splňujete odbornou kvalifikaci vychovatelky podle
§ 16 odst. 1 písm. d) zákona o pedagogických pracovnících.

 

V praxi se setkáváme s tím, že pro některé ředitele není (bez dalšího
hledání) zřejmé, že mimoškolní pedagogika zahrnuje vychovatelství.

Platná soustava oborů VOŠ ve skupině 75 (Pedagogika, učitelství, sociální
péče) zahrnuje tyto obory:

 

75-31-N/.. Předškolní a mimoškolní pedagogika

75-32-N/.. Sociální práce a sociální pedagogika

75-33-N/.. Pedagogické asistenství

 

Můžete se také zkusit obrátit o potvrzení na vyšší odbornou školu, kterou
jste absolvovala – mohli by Vám poskytnout kopii nebo výňatek
z akreditovaného vzdělávacího programu VOŠ, z něhož je zřejmé, že je
zaměřen na profesní přípravu vychovatelů (ale také pedagogů volného času,
učitelů mateřských škol, asistentů pedagoga).

 

Aktuální znění zákona o pedagogických pracovnících je na webu MŠMT:

[1]http://www.msmt.cz/dokumenty/aktualni-zn...

 

S pozdravem

 

Mgr. Vít Krčál

vedoucí oddělení kariérního systému pedagogických pracovníků

[2]cid:image001.jpg@01CE7CA7.B74DB970

Oddělení kariérního systému pedagogických pracovníků - 241

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Karmelitská 7

118 12 Praha 1

tel: +420 234 811 722

e-mail: [3][email address]

 

References

Visible links
1. http://www.msmt.cz/dokumenty/aktualni-zn...
3. mailto:[email address]